-
Informasjon til pasienter som ikke kommer seg til time som følge av raset i VåganPasienter som har planlagte avtaler og som ikke kan møte, vil bli kontaktet av sykehuset for ny avtale. Pasienter kan også selv kontakte Timeservice på telefon 75571000. Telefontid er 08.00 – 15.30.
Lærings- og mestringssenteret for ungdom
Lærings- og mestringssenteret (LMS) er et ressurssenter ved Nordlandssykehuset og arrangerer blant annet diagnosespesifikke kurs for barn, ungdom og voksne innen somatiske og psykiske helse- og ruslidelser.
Dersom du som ung pasient ønsker å delta på kurs, ta kontakt med din behandlende lege/fastlege. De kan hjelpe deg med henvisning.
Ta gjerne kontakt med Lærings- og mestringssenteret hvis du har spørsmål om kurstilbudene.
LMS låner ut sine lokaler til pasientorganisasjoner. Om du ønsker å arrangere kurs eller sosiale aktiviteter for ungdom i sykehus, ta kontakt på lms@nlsh.no
Sist oppdatert 16.11.2022