Timeservice
Timeservicetjenesten er tilgjengelig på hverdager kl. 08.00-15.30. Trenger du snakke med Timekontroene som setter opp/planlegger timene, har de ulike telefontider gjennom dagen, dette vil du få informasjon om når du snakker med Timeservice.
- Mandag - Fredag 08:00 - 15:30
- Lørdag - Søndag STENGT
Kan du ikke ringe i telefontiden til Timeservice? Da kan du ringe sentralbordet på sykehuset som kan hjelpe deg utenfor telefontiden. Sentralbordet er åpen hele døgnet.
Spørsmål og svar
Problemer med Helsenorge?
Trenger du hjelp mens du er innlogget hos Helsenorge? Da må du ringe 23 32 70 00
Trenger du å avbestille din polikliniske time på sykehuset?
Ring Timeservice for å få hjelp. Dersom du ikke møter opp til time blir du belastet et gebyr etter gjeldene satser.
Har du spørsmål vedrørende undersøkelsen eller innleggelsen du skal til?
Sjekk innkallingsbrevet og ring telefonnummeret som er oppgitt der.
Venter du på brev fra sykehuset?
Husk å merke postkassen med navn. Det gjelder også barn som skal motta brevpost.
Har du barn mellom 12-16 år?
Innkallingsbrev til barn mellom 12-16 år kommer som brevpost, ikke på Helsenorge. Husk derfor navn på postkassen.
Dukket brevet opp i postkassen selv om du har avbestilt timen?
Noen ganger får du brevet i postkassen selv om du har ringt å endret/avbestilt timen. Vi får ikke stoppet post som allerede har gått ut.
Venter du på innkalling fra røntgen?
Innkallingsbrev til røntgenundersøkelse kommer enten i Digipost eller som brevpost, ikke hos Helsenorge.
Når kommer brevet digitalt og når kommer det på papir?
Det avhenger litt av hva du foretar deg. Åpner du innkallingsbrevet ditt i Helsenorge, vil du ikke få det som brevpost. Om du ikke åpner brevet i Helsenorge, vil det automatis, etter noen dager, bli skrevet ut og sendt til din folkeregistrerte adresse.
Har du åpnet det digitale brevet må du selv skrive ut dersom du vil ha det på papir.
Vil du se alle brev som er sendt ut til deg?
Det finner du på Helsenorge, enten i innboksen eller under "Pasientjournal".
Hvordan betaler jeg egenandelen min?
Betaling av poliklinisk time gjøres på selvbetjeningsmaskinene ved hovedinngangen. Dersom oppgjøret ikke er klart kan du ta kontakt med poliklinikken du har vært på for å få hjelp. Om du ikke får betalt der og da vil du få tilsendt en SMS med betalingsinformasjon. Denne er gyldig i 48 timer. Om du ikke betaler via SMS blir det automatisk sendt ut faktura til din folkeregistrerte bostedsadresse.
Har du flere timer på sykehuset samme dag?
Hvis du for eksempel har vært i røntgen og på legetime å samme dag, kan du få flere egenandeler å betale.
Har du frikort?
Om du nylig har fått frikort kan det ta noen virkedager før dette registreres i systemet til Nordlandssykehuset. Betaler du en faktura og nylig har fått frikort, vil du automatisk få beløpet refundert fra Helfo.