Søk

Meny

 To rapporter om cochleaimplantater

Nasjonalt kunnskapssenter for helsetjenesten ga i 2006 ut to rapporter om cochleaimplantater. Her finner du lenker til en omtale av rapportene, og du kan laste ned rapportene i sin helhet.

Den ene er rapport nr 25-2006 og heter "Koklea-implantat  (CI) hos sterkt tunghørte og døve voksne" Rapport fra Kunnskapssenteret nr 25–2006. Rapporten gir en systematisk kunnskapsoppsummering. Den andre er rapport nr 26-2006 og heter "Kostnadseffektivitet ved koklea-implantat (CI) hos sterkt tunghørte og døve voksne ". Her brukes en helseøkonomisk modell for å vurdere om cochleaimplantater er en kostnadseffektiv behandlingsform.

Les mer her:

Koklea-implantat  (CI) hos sterkt tunghørte og døve voksne

Kostnadseffektivitet ved koklea-implantat (CI) hos sterkt tunghørte og døve voksne

 

Til tross for at mange kan forbedre hørselen med to cochlea-implantater (CI), mener Nasjonalt råd for kvalitet og prioritering at det blir for dyrt. Derfor får hørselshemmede bare ett apparat. Dette ble besluttet på møtet i rådet i oktober 2007.  Les mer.

 

Publisert: 21.11.2006 kl. 13:02 | Endret: 07.02.2008 kl. 09:46

Copyright © Nordlandssykehuset 2008

|

Tlf. sentralbord:  75 53 40 00. Ansvarlig redaktør: Kommunikasjonssjef Randi Angelsen.
Webredaktør:  Linn Braseth.  E-post:  postmottak@nlsh.no